انواع درب

انواع درب

دربهای ضد سرقت علاوه بر اینکه  مانع ورود سارقین  می شود باید از استانداردهای لازم همچون عایق صدا، گرما و سرما طراحی  ساخته شده باشند.


درب ضد سرقت باین معناست: دربی  که سارقان با هر روشی ازجمله دستکاری یا تخریب قفل درب ، وارد کردن ضربه و یا اهرم کردن و .... نتوانند به داخل منزل، محل کار و ...نفوذ نمایند ومانع از ورود آنها شود.
در نتیجه درب ضدسرقت بایستی از استانداردهای مقاومتی برخوردار باشد یعنی در برابر فشار، برش بر سطح و گوشه های درب مقاوم باشد.این نوع دربها علاوه براینکه مانع ورود سارقین میشود، باید طبق استانداردهای لازم ،شامل عایق گرما و سرما و صدا طراحی و ساخته شده باشد وهمچنین از استانداردهای محیطی در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه برخوردار باشد همچون زلزله و آتش سوزی. تا به هیچ  وجه از ورود نیروهای امدادی و یا خروج افراد در مواقع اضطراری جلوگیری نکند.
دربهای ضد سرقت ترک در حدود 1 متر،دارای  بازشوی مفید می باشند و این مورد درون دربهای ضد سرقت چینی به 90-92 سانتی متر کاهش یافته است.البته  تعداد اندکی  دربهای ضد سرقت چینی  در بازار موجودند که بازشوی 1متر را می توانند تامین کنند.چارچوب درب های ضد سرقت ترک به صورت استاندارد در سایز 115*215 می باشد و داخل دربهای ترک ، ورق فولادی باضخامتی در حدود 0.9 تا 1.5 میلیمتر استفاده شده است.سایز استاندارد چارچوب درب های ضد سرقت چینی  105*205 و 105* 210 می باشد و در دربهای ضد سرقت چینی ضخامت ورق فولادی در بازه 0.4 تا 0.8 می باشد.
از سوالات متداول که ذهن خریداران درب ضد سرقت را به خود مشغول کرده، این است که بین درب ضد سرقت چینی و درب ضد سرقت ترک و درب ضد سرقت ایرانی چه تفاوتهایی وجود دارد وعده ای معتقدند تنها تفاوت آنها درکیفیت شان می باشد و ازآنجا که محصولات و کالاهای چینی به  وفور وبا کیفیت نامطلوبی در بازار ایران وجود دارند و همچنین دید خوبی نسبت به محصولات ایرانی وجود ندارد اغلب افراد درب ضد سرقت ترک را ازنظر کیفیت بهتر می دانند.
دسته بندی درب های ضد سرقت بر اساس شکل ظاهری و مشخصات فنی موجود در بازار ایران:

  • درب ضد سرقت ترک
  • درب ضد سرقت ایرانی
  • درب ضد سرقت چینی

بطور کلی می توان گفت از نظر نحوه تولید و مشخصات ظاهری و شکل، دربهای ضد سرقت به دو طرح چین و ترک تقسیم میگردند.
دربهای ضد سرقت چینی خود نیز از دربهای ایتالیایی الگو برداری شده اند.دربهای ضد سرقت ایرانی از نظر ظاهری کاملا شببه دربهای ساخت ترکیه  اند و در بعضی موارد  نادر کاملا مشابه دربهای ساخت چین می باشند.به دلیل شباهت دربهای ضد سرقت ایرانی ودربهای ضد سرقت ترک هر دو مورد را در یک دسته قرار می دهیم.تولید کنند گان دربهای ضد سرقت ترک که در ایران فعالیت می کنند چارچوب دربهای خود را از تولید کنندگان  داخل کشور خریداری می کنند و یا خود اقدام به تولید این محصول در داخل کشور می نمایند ولی در مورد یراق آلات این نوع ازدربها عموما از محصولات ساخت ترکیه استفاده می شود شرکتKALE  ترکیه جایگاه ویژه ای را در بازار ایران به خود اختصاص داده است.
تفاوت های درب ضد سرقت ترک وچینی:
اولین تفاوت در چارچوب این  نوع ازدربها است ، به طوری که چارچوب درب های ضد سرقت چینی به شکل تخت بوده و اختلاف اندکی بین لنگه درب و سطوح بیرونی وجود دارد.درحالیکه اختلاف در دربهای ضد سرقت ترک بیشتر می باشد.دومین مورد که در ظاهر درب کاملا مشخص می باشد تفاوت در لولاهای این نوع ازدربهاست.لولاهای دربهای ضد سرقت ترک از سمت داخل کاملا مشخص است اما لولاهای دربهای ضد سرقت چینی مخفی است و نه ازداخل و نه از بیرون قابل تشخیص نیستند. سومین تفاوت در رویه این دربهاست بطوریکه رویه درب ضد سرقت چین بصورت فلزی (استیل) و با رنگ کوره ای الکترواستاتیک می باشد،ولی رویه دربهای ضد سرقت ترک به دو دسته تقسیم  بندی می شود: MDF با روکش طبیعی چوب و یا MDF با روکش  PVC ، در مورد کیفیت دربهای ضد سرقت چینی نسبت به دربهای ضد سرقت ترک برعکس تصور اینکه این دربها دارای کیفیت پایین تری هستند شاید تصوری اشتباه و نادرست است، اما بخاطروجود اجناس بی کیفیت چینی در بازار ایران به خریدار درب ضد سرقت حق میدهیم که این تصور را داشته باشد.
درب ضد سرقت چینی نسبت به درب ضد سرقت ترک دارای قیمت پایین تری می باشد، این دربها نسبت به نمونه مشابه ترک خود بسیار سبک وزن ترمی باشند می توان گفت وزن یک درب ضد سرقت ترک با دو عدد درب ضد سرقت چینی برابری  دارد.
دربهای ضد سرقت چینی آسان تروسریعترنصب می شوند هر چند که زمان نصب درب ضد سرقت ترک نیز در حدود 1 یا 2 ساعت خواهد بود.
در نهایت یادآوری میکنیم که مرغوبترین و بهترین دربهای ضد سرقت، بدون نصب قفل ضد سرقت حتی اگر ازجنس فولاد نفوذناپذیر و بر طبق استانداردهای جهانی هم طراحی و ساخته شوند، با یک درب چوبی معمولی تفاوتی نخواهد داشت.
بررسی انواع دربهای ضد سرقت
درب ضد سرقت ترک:
این نوع دربها به دو گروه دسته بندی می شوند:

  • درب ضد سرقت ترک وارداتی
  • درب ضد سرقت ترک مونتاژ داخل

الف) درب ضد سرقت ترک وارداتی:
درب ضد سرقت ترک وارداتی در مقایسه با دیگر دربهای ضد سرقت موجود در بازار ایران قیمت بالاتری را دارا می باشدونسبت به دربهای موجود دربازارکیفیت بالاتری دارد.این دربها بیشتر از کشورترکیه وارد میشوند و چون هزینه های گمرکی آنها نسبت به انواع دیگر دربها بسیار بیشتراست در نتیجه به قیمت بالاتری برای مشتری تمام می شود و به جز در موارد اندکی صرفه اقتصادی ندارد.
توجه کنید گرانتر خریدن همیشه به این معنا نیست که شما خرید قطعا خوبی داشته اید حتی گاهی می توان با صرف هزینه ای کمتر به همان نتیجه دلخواه رسید.آمارنشان میدهد ،دربهای ضد سرقت ترک مونتاژی نسبت به دربهای ضد سرقت ترک وارداتی ،ازهمان کیفیت ساخت برخوردارند و در بعضی موارد بسیار بهتر عمل می کنند، چه از لحاظ امنیتی و چه از لحاظ زیبایی.
ب)درب ضد سرقت ترک مونتاژی:
دربهای ضد سرقت ترک به صورت مونتاژی در داخل تولید می شوند. این نوع دربها ، با نمونه وارداتی خود، هم از لحاظ ساختاری و هم از لحاظ کیفیت تفاوتی ندارندوبا داشتن قیمت و کیفیت مناسب برای مشتری، بخش عمده ای از بازار را تصاحب کرده اند. این مدل دربها با واردات مواد خام مثل روکشهای PVC و رویه MDF و سیستم قفل و یراق آلات و... از کشورهای همجوارهمچون ترکیه و مونتاژ آن البته با توجه خاص به استانداردهای امنیتی و روز دنیا و همچنین استفاده از ماشین آلات روز دنیا سبب رضایت مشتریان و فروش عالی در این زمینه شده اند.

  • درب ضد سرقت چینی:

در زمینه های مختلف کشور چین واردات مستقیم به کشور ما دارد، در زمینه دربهای ضد سرقت هم توانسته جایگاه خاصی را برای خود تصاحب کند.درب ضد سرقت چینی موجود در بازار ایران را شاید بتوان از درب ضد سرقت با کیفیت پایین تا درب ضد سرقت با کیفیت بالا دسته بندی کرد اما در دسته بندی کلی چه از لحاظ قیمتی و چه از لحاظ کیفیتی بین دربهای معمولی و دربهای ضد سرقت ترک طبقه بندی می شود.

  • درب ضد سرقت ایرانی:

این دربها کاملا در داخل کشور تولید می شوندو به نوعی تقلیدی از دربهای ضد سرقت ترک و دربهای ضد سرقت چینی هستند و با استفاده از دستگاههای مدرن و آوردن تکنولوژی ساخت ، گامی در بومی کردن این صنعت بر داشته اند. ولی کاملا نمی توان به تولیدات آنها ، به صورت محصولی دارای استانداردهای کیفیت و امنیت بالا نگاه کرد و همین امر باعث استقبال کم خریداران از این گروه از دربهای ضد سرقت می باشد.
برای مشاهده مجموعه دربهای ضد سرقت این شرکت که شامل دربهای ضد سرقت نیمه لوکس ، دربهای ضد سرقت لوکس و دربهای ضد سرقت کلاسیک، پرستیژ ،گروههای رویال و لمینیتی می باشد به قسمت محصولات مراجعه فرمایید